Готелі України, бази відпочинку карпат!
 
ГОЛОВНА ПРО НАС АВТОМОТЕЛІ НОТАТКИ КОНТАКТИ
ГОТЕЛІ УКРАЇНИ:Вінницька область
Волинь
Дніпропетровська область
Донецька область
Житомирська область
Закарпатська область
Запорізька область
Івано-Франківська область
Київська область
Кіровоградська область
Луганська область
Львівська область
Миколаївська область
Одеська область
Полтавська область
Рівненська область
Сумська область
Тернопільська область
Харківська область
Херсонська область
Хмельницька область
Черкаська область
Чернівецька область
Чернігівська областьШенген віза без проблем за 7 днів! Дзвоніть прямо зараз!

відпочинок в Карпатах

Найкращі ресторани

Найкращі готелі Києва
Полтава історія


Полтава історіяНазва : Полтава історія
Рейтинг:


Опис:

Історія Полтави. Археологічні дослідження показують те, що на території сучасної Полтави люди жили ще 15 тисяч років назад. У VI-V столітті до нашої ери тут проживали скіфські племена. У VII-XIII столітті тут мешкали слов'янські племена.
Перша письмова згадка про Лтаву (Полтаву) датується 1173 роком. Назва міста впродовж віків змінювалася: Лтава – Олтава – Полтава. Засноване слов'янами у IX столітті укріплене поселення на Івановій горі започаткувало давньоруське місто Х-ХІІІ століття. Археологічні наукові знахідки стали підгрунтям для ствердження, що перше поселення на території сучасної Полтави було засновано у 899 році.
Сучасна назва міста згадується у письмових джерелах у XV столітті. Тоді Полтава знаходилася під владою литовського князя Вітовта. В 1641 році Полтава вперше була офіційно названа містом. Приблизно в той же час в Полтаві було створено місцеве самоврядування, основане на магдебурзькому праві.
У 1648 році, під час визвольної війни під керівництвом Б. Хмельницького, Полтава стає центром Полтавського полку. У 1657-1658 роках в місті Полтаві почався бунт проти гетьмана Виговського. Виговський подавив бунт, в результаті чого Полтава була розграбована татарами - союзниками гетьмана.
На початку XVIII століття в Полтаві було кілька цехів, в які об'єдналися близько 300 ремісників. Проте адміністрацією міста Полтави було ліквідовано магдебурзьке право. В другій половині XVIII століття місто славилося своїми ярмарками, тоді їх було чотири. В 1775 році Полтава входить до складу Новоросійської губернії. В 1784 році - до Катеринославського намісництва. А в 1796-1802 роках Полтава стає частиною Чернігівської губернії.
Лише у 1802 році Полтава стала губернським центром. У зв'язку з ювілеєм Полтавської битви, Полтаву почали забудовувати кращі зодчі, як “малий Петербург”. З того часу сучасне місто успадкувало свою центральну частину — ансамбль Круглої площі та 8 вулиць.
У першій половині ХІХ століття у місті було відкрите перше повітове училище. Освітньою основою Полтави стали: чоловіча гімназія, духовне училище, інститут шляхетних дівиць, кадетський корпус та ін. У другій половині ХІХ століття з'явилися: учительський інститут, 6 гімназій, 5 училищ, 4 друкарні та 2 видавництва. На початку 1870-го року в Полтаві з'явилася залізниця, а в 1889 р. - чавуноливарний завод.
Після революції 1917-1920-х роках у Полтаві працювало 224 малих підприємства, лісопилка, типографія, кондитерський завод та ін. В місті було 23 школи. А у 1929 році відкривається м'ясокомбінат.

Можливо Вам буде цікаво: Туристичні пам'ятки Полтави одним списком, Музей поле Полтавської битви, Музей українського гончарства, Кругла площа (Корпусний сад), а також для відпочинок у Полтаві Вам потрібні готелі Полтави

Оцініть готель:     

Відгуки!

Reload Image

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Полтава історія
Полтава історія
Полтава історія
Полтава історія
Полтава історія
Полтава історія
Полтава історія
Полтава історія
Полтава історія
Полтава історія
Полтава історія


Готелі України | Пошук - готель, санаторій, база відпочинку | Про нас | Відгуки про готелі | Нотатки | Мапа сайту | Контакти
Copyright © 2003-2010 www.oteli.net.ua All Rights Reserved.
Веб студія Web-Style.com.ua