Готелі України, бази відпочинку карпат!
 
ГОЛОВНА ПРО НАС АВТОМОТЕЛІ НОТАТКИ КОНТАКТИ
ГОТЕЛІ УКРАЇНИ:Крим
Вінницька область
Волинь
Дніпропетровська область
Донецька область
Житомирська область
Закарпатська область
Запорізька область
Івано-Франківська область
Київська область
Кіровоградська область
Луганська область
Львівська область
Миколаївська область
Одеська область
Полтавська область
Рівненська область
Сумська область
Тернопільська область
Харківська область
Херсонська область
Хмельницька область
Черкаська область
Чернівецька область
Чернігівська областьШенген віза без проблем за 7 днів! Дзвоніть прямо зараз!

відпочинок в Карпатах

Найкращі ресторани

Найкращі готелі Києва
Курган Чорна могила, Чернігів


Курган Чорна могила, ЧернігівНазва : Курган Чорна могила, Чернігів
Рейтинг:

Подивитись на карті

Опис:

Загальний опис готеля:

Курган "Чорна могила" - один з найбільших староруських курганів Х століття, які збереглися на території України. Знаходиться курган в Чернігові недалеко від Успенського для Єльця монастиря. За легендою, саме в "Чорній могилі" був похований князь Чорний, який заснував місто і дав йому ім'я.
Курган має великі розміри: 40 м в діаметрі і 125 м в колі. Висота, що збереглася, - 11 м.

В історичному минулому курган оточував рів, який мав ширину близько 7 м. Дослідження кургану проводилися в 1872-1873 рр. відомим археологом, уродженцем Чернігівщини, Дмитром Яковичем Самоквасовим. Тоді ж в 1873 р. на кургані був встановлений пам'ятний обеліск. Велика частина знахідок зберігається в Московському історичному музеї. Частина експонатів, які Самоквасів презентував музею Київського університету, сьогодні втрачена.

Дослідженнями доведено, що курган був значно молодший за Чернігів. У кургані виявлено поховання двох чоловіків і жінки, яке було здійснено по обряду кремації. Воїни похоронені в повному бойовому покритті, поряд з ними знаходилася зброя - два мечі, шабля, спис, сідло із стременами, фрагменти кольчуги, шолом, наконечники стріл, в ногах - щит з мідним оковуванням. Поряд із зброєю знаходилися залізна посудина з кістками барана і бронзова жаровня з вугіллям. Серед речей, пов'язаних з жінкою, десять серпів в ногах. Також на місці поховання були виявлені численні прикраси, наконечники поясів, золоті і срібні зливки - залишки прикрас, що розплавилися у вогні, бронзова посудина з бабками - гральними кістками, ключі, замки, сокири і долота.

Первинна висота кургану - 7м. Він був досипаний після тризни на честь померлого. У насипі на висоті 7 м від основи лежали шоломи, кольчуги, і, мабуть, ритуальні предмети (залізний котел з кістками барана, два жертовні ножі, бронзовий ідол і дві посудини з рогів туру в срібній карбованій оправі), покладені у момент тризни. З цікавих знахідок - три візантійські монети, найбільш пізня з яких викарбувана в 945 - 959 рр. По цій монеті курган датують епохою князя Святослава.

Контакти

Подивитись на карті
Чернігів, Князя Чорного вул, 9

Можливо Вам буде цікаво: Туристичні пам'ятки Чернігова одним списком, Чернігів Спаський собор, Іллінський монастир (Антонієві печери), Дитинець (Вал), а також щоб відпочинок у Чернігові був вдалим вам потрібні готелі Чернігів

Оцініть готель:     

Відгуки!

Reload Image

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Курган Черная могила, Чернигов. Фото 1.
Курган Черная могила, Чернигов. Фото 2.


Готелі України | Пошук - готель, санаторій, база відпочинку | Про нас | Відгуки про готелі | Нотатки | Мапа сайту | Контакти
Copyright © 2003-2010 www.oteli.net.ua All Rights Reserved.
Веб студія Web-Style.com.ua